Mečíř ml. postúpil na challengeri v Košiciach do druhého kola

10.06.2013 Košice

Košice 10. júna (TASR) - Slovenský tenista Miloslav Mečíř ml. postúpil na challengerovom turnaji ATP Košice Open (dotácia 30.000 eur) do 2. kola, keď v pondelok prešiel cez Tunisana Maleka Jaziriho. Ten mu zápas vzdal za stavu 1:6 a 0:3 v jeho neprospech.

Skrečovaný zápas prekvapil aj samotného Mečířa ml. "Bol som v šoku a nečakal som to. Naopak čakal som, že začne viac bojovať, nasadí väčší odpor. Na druhej strane som ušetril sily do ďalších bojov," skonštatoval tesne po stretnutí Mečíř ml. a dodal: "Hralo sa mi výborne, mám rád dané prostredie v Košiciach a vždy sa na tento turnaj teším. Malek bol asi nejako fyzicky indisponovaný, ja sa však teším na ďalšie zápasy, pretože sa cítim výborne."

Mečíř ml. dovolil svojmu súperovi získať v úvodnom sete iba jednu hru, keď Jaziri vyrovnal na 1:1. Potom už preberal opraty do svojich rúk slovenský tenista a prakticky ho k ničomu nepustil. Úvodný set si ukoristil v pomere 6:1 a hneď na začiatku druhého prelomil podanie Tunisana. Ten kopil jednu chybu za druhou a nepomohli mu ani hlasné pokriky, či zlomená raketa. Po druhom brejku Mečířa prekvapujúco zápas skrečoval.

Ivo KLEC, Andrej MARTIN (SR) - Juraj Simčák, Dominik Šproch (SR) 6:4, 6:0,
James Cluskey (Tal.), Kamil ČAPKOVIČ, Igor ZELENAY (4-SR) - Radu Albot (Mold.), Tejmuraz Gabašvili 6:4, 6:3,
Darren Walsh (V. Brit.) - Andrei Ciumac (Mold.), Ivan Sergejev (Ukr.) 6:3, 6:1,
Gerald Melzer (Rak.), Tennys Sandgren (USA) - Marko Daniš, Patrik Fabian (SR) 7:5, 6:3